معرفی رمان | رمان عاشقانه ایرانی و خارجی

معرفی رمان عاشقانه

این هفته هم بخش معرفی رمان با چند رمان عاشقانه   ایرانی و خارجی آپدیت شد .

در این بخش مطلب بازم هم چند رمان از جو جو مویز برای معرفی داریم . رمان هایی نظیر عقاید یک دلقک ، دختری که رهایش کردی،رمان ایرانی زندگی مه آلود پریا و..

 

رمان عقاید یک دلقک

نویسنده: هانریش بل

مترجم: محمد اسماعیل زاده

ناشر:چشمه

تعداد صفحات: ۳۵۱

عقاید یک دلقک درباره ی دلقکی بی پول و بازنده است که دیگر به عنوان یک دلقک خواهانی ندارد.
یک داستان عاشقانه و غمگین شاید چون عشق نماد انسانیت است و هانریش بل یک انسانگراست. در حقیقت دلقک نماد جامعه ی بل است که کسی مشکلات و دردهایش را نمیفهمد.

در این چند هفته آخر، مهمترین تمرینی را که یک دلقک باید انجام دهد، یعنی تمرین حرکات صورت را انجام نداده بودم، دلقکی که اساساً با حرکات اعضای صورتش باید تماشاگر را جذب کند، می‌بایستی سعی کند دائماً عضلات صورتش را تمرین دهد. قبلاً همیشه پیش از شروع تمرین، مدتی روبه‌روی آینه می‌ایستادم و درحالی که زبانم را از دهان خارج می‌کردم، خودم را از نزدیک نظاره می‌کردم تا احساس بیگانگی را از بین ببرم و به خودم نزدیکتر شوم. بعدها دست از این کار برداشتم و بدون اینکه از عمل خاصی کمک بگیرم حدود نیم‌ساعت در روز به خودم می‌نگریستم و این کار را آنقدر ادامه می‌دادم که حضور خودم را نیز از یاد می‌بردم:
از آنجایی که در من تمایلات خودستایی وجود ندارد بارها در زندگی‌ام چیزی نمانده بود که کارم به جنون بکشد.
بعد از انجام این تمرین‌‌ها خیلی راحت وجود خودم را فراموش می‌کردم، آینه را برمی‌گرداندم و اگر بعداً در طول روز به شکلی تصادفی خودم را در آینده می‌دیدم، وحشت می‌کردم.


رمان دختری که رهایش کردی

نویسنده:جوجو مویز
مترجم:کتایون اسماعیلی
ناشر:میلکان

عشق اشتباه تاوان پذیری است. باید عاشق باشی تا بتوانی مرگ را شجاهانه بپذیری و از خود خسته ی بی رمق ات ،قهرمان بسازی… تا متفاوت بودت را بپذیری و تا آخرین لحظه ی معجزه، مومن بمانی…
چراغ رو بالا کشید و سیاهی روی دیوار با نور طلایی کمرنگی روشن شد. نقاشی ای بود که ادوارد اوایل ازدواجمون از من کشیده بود. من بودم، اون هم سال اول ازدواجمون، موهای ضخیم و درخشانی که روی شونه هام ریخته شده بود و پوستی براق و تمیز. نگاهی جذاب که با متانتی ستودنی به نقاش زل زده بود. خودم این تابلو رو چند هفته پیش از گنجه درآورده و به خواهرم گفته بودم که لعنت به من اگه آلمانی ها بخوان برام تصمیم بگیرن که توی خونه مون به چی نگاه کنم.

نامزد بهترین رمان سال
۴٨٠ صفحه، ٢٩٠٠٠ تومان

 

 

 

 

 

 

 


رمان مردی بنام اوه

نویسنده: فردریک بَکمَن

در رمان مردی بنام اوه نویسنده با وجود ارائه دیالگوهایی طنز آمیز، حقایق تلخی را نهفته است، حقایقی که شاید بخشی از وجود تمام انسان‌ها و جوامع را دربر می‌گیرد؛ «این روزها دیگر کسی بلد نیست قهوه درست کند٬ همان‌طور که دیگر کسی نمی‌تواند با دست بنویسد. حالا همه کامپیوتر و اسپرسوساز دارند. واقعاَ جامعه دارد به کدام سمت می‌رود٬ وقتی دیگر هیچ‌کس بلد نیست به شکل معقولی با دست بنویسد و قهوه درست کند؟ به کدام سمت؟ این سوالی بود که اُوه از خودش می‌پرسید.»
شخصیت دوم کتاب زنی ایرانی به نام پروانه است که اُوه علی‌رغم میلش مجبور به اعتراف است که او، بر خلاف بقیه آدمها «خیلی هم خنگ نیست!» بکمن شخصیت‌ها را به خوبی شکل داده، آنها را همانطور که باید باشند، ساخته و پرداخته و اختلاف و تلفیق فرهنگ‌ها را به زیبایی بیان کرده است.

اُوه در حال حاضر به قهرمانی تبدیل شده که میلیون‌ها خواننده و بیننده، شیفته‌اش هستند. بکمن در این رمان تراژدی-کمدی، دیدگاهی انتقادی به اجتماع دارد، احساساتی مثل عشق و نفرت را به زیبایی به تصویر می‌کشد، جامعه را در لفاف طنز زیر سؤال می‌برد و انزوا و ریشه‌های مشکلات بشر مدرن را تحلیل می‌کند. درحالی‌که نثر کتاب بسیار ساده و روان است و خواندنش لذت‌بخش، مفاهیم عمیقی در بر دارد که از چشم‌های تیزبین و ذهن‌های منتقد هرگز پنهان نمی‌ماند. روزنامه «اشپیگل» درباره این رمان نوشته است «کسی که از این رمان خوشش نیاید، بهتر است اصلاً هیچ کتابی نخواند.»

 

 

 


رمان یک بعلاوه یک

نویسنده:جوجو مویز

مترجم: مریم مفتاحی

ناشر:آموت

قیمت: ۳۷۰۰۰

قلم خانم مویز بسیار زیباست و طی این رمان بلند شما خیلی راحت میتونین با افراد ارتباط برقرار کنین.اتفاقات این رمان از دیدگاه های مختلف شخصیت ها بیان میشه.
از ترجمه خانم #مریم_مفتاحی نمیشه به راحتی گذشت.ترجمه روان وعالی که خوندن این کتاب لذت بخش میکنه.
“رمان در مورد جس زنی با اراده و پرتلاشه که دوتا بچه داره و به سختی روزگار میگذرونه و مردی به نام اد که در عین حال که موفق و پولداره در شغلش به مشکلاتی بر میخوره و دست روزگار این دونفر مقابل هم قرار میده که با کشمکش های بسیاری روبه رو میشن”……..

 

 

 

 

 

 

 


رمان زندگی مه آلود پریا

رمان زندگی مه آلود پریا” که چند ماه پیش توسط نشر داستان منتشر و راهی بازار کتاب شد  با استقبال مخاطبین و منتقدان مواجه شد بطوریکه در مدت چند ماه به چاپ چهارم رسید. مصطفوی ( نویسنده فیلم سینمایی محدوده ابری. خاکستر و برف. آرام می گیریم و کتاب تابی نهایت ) به زیبایی توانسته این قصه را  روایت کند بطوریکه مخاطب را از ابتدای داستان با خود همراه می کند و ذهنش تا هفته ها درگیر شخصیت پریا می شود
خلاصه رمان زندگی مه آلود پریا :

فضای کلی داستان در مورد زنی ایست بنام پریا که بخاطر پنهان کردن گذشته خود کم کم دچار کابوسهای عذاب وجدان می شود و برای عبور از این بحران در مسیر خطرناکی قدم می گذارد که ضمن پیمودن موانع و فراز و فرودهای عجیب، با زوج جوانی مواجه می شود که سرنوشت او ناخواسته با سرنوشت عجیب زن وشوهرگره خورده و اتفاقات ناخواسته ای را برای او رقم می زند
این کتاب دومین اثر مصطفوی بعد از کتاب تابی نهایت  است  که در یک فضای اجتماعی با مضمون انسانی،  جریان دارد  مصطفوی بیشتر در زمینه نگارش فیلمنامه و نقدنویسی فعالیت دارد که فیلمنامه فیلم سینمایی «خاکستر و برف»«محدوده ابری» «سریال آرام می گیریم»نیز از نوشته های سینمایی وی است

 

 

 

 


رمان سکوت

نویسنده: شوساکو اندو

مترجم: حمیدرضا رفعت نژاد

“سکوت” اثر شوساکو اندو بی هیچ اغراقی از شاهکارهای درخشان ادبیات داستانی ست. رمانی که هم در فرم و روایت درخشان است و هم حرفی برای گفتن دارد و مساله و پرسش و چالشی در ذهن مخاطب ایجاد می کند. رمان یک درآمد دارد و ده فصل؛ درآمد رمان، گزارش گونه ای ست از آن چه پیش از آغاز ماجراهای کتاب رخ داده و شبیه به مقدمه است. کشیشی به عنوان مبلغ مذهبی (فریرا) از پرتغال به ژاپن رفته و توسط حکومت دستگیر شده و در نهایت زیر شکنجه از دین برگشته. خبر به اروپا می رسد و سه کشیش پرتغالی مامور می شوند به ژاپن بروند و از چند و چون ماجرا باخبر شوند؛ کسی باور نمی کند یک مبلغ مذهبی باتجربه از مسیحیت رو برگردانده باشد.
از این جا وارد فصل یکم می شویم و داستان را از نامه های یکی از این کشیش ها (رودریگز) پی می گیریم؛ چاهار فصل اول توسط نامه های او روایت می شود. با مشقت وارد ژاپن می شوند؛ یکی از آن ها همان ابتدا بر اثر بیماری قادر به ادامه نیست و رودریگز به همراه کشیش دیگر (گارپ) به سفر پر خطر خود ادامه می دهند. از فصل پنجم راوی دانای کل می شود؛ چرا که رودریگز توسط حکومت دستگیر شده و به سمت سرنوشت فریرا می رود.
اما چالش داستان که مدام در ذهن رودریگز و در گفت و گوهای ذهنی اش با مسیح، یا در گفت و گو با سامورایی ها مطرح می شود، مسئله ی شک و ایمان؛ و ضعف و قدرت است. کشیش باید شکنجه را تحمل کند؛ کشیش اگر از دین بازنگردد، عده یی از مسیحیان شکنجه می شوند و… چالشی که دامن مخاطب را هم می گیرد. و اما مسئله ی مهم دیگر، سکوت خدا در برابر شکنجه شدن مومنان است؛ تا به کی خدا می خواهد به سکوت خود ادامه دهد؟ آیا خدایی هست یا نه؟ اگر نباشد که تمام رنج مومنان بی ثمر و بی هوده خواهد بود. بیش از این چیزی نمی گویم و شما را با این شاهکار بزرگ تنها می گذارم.


رمان شاه بی بی سرباز

نویسنده: ولادمیر نابوکوف

مترجم:رضا رضایی

ناشر:ثالث
بخشی از کتاب:
هر روز خیلی عادی و راحت درباره روشهای قتل حرف می زدند .
نه ناراحتی در کار بود نه خجالت .
هیچ کدامشان نه آن رعشه مرموزی را احساس می کردند که قماربازها از آن خبر دارند و نه آن دلهره تسکین بخشی را که مردهای خانواده دار وقتی در یک روزنامه خانوادگی با آب و تاب خبر متلاشی شدن یک خانواده دیگر را می خوانند در وجود خود تشخیص می دهند
الفاظی مثل گلوله و سم کم کم همان طنین معمولی سوپ یا جوجه را پیدا کردند .
یا مثل ویزیت دکتر یا‌ قرص پیش پا افتاده شدند .
کشتن آدم را می شد خیلی خونسرد عین دستور آشپزی توی کتاب فرض کرد و واقعا هم مارتا اول از همه به فکر سم افتاد چون زن بود و بلاخره یک رگ ذاتی خانه داری داشت ک خیلی غریزی ادویه و گیاه و چیزهای مفید ومضر را می شناخت .

 

 

 

 

 

 

دوستان عزیز از طریق نظرات ، رمان های مورد علاقتون رو به ما پیشنهاد بدید .


دانلود رمان

عقاید یک دلقک

دانلود رمان دختری که رهایش کردی

دانلود رمان مردی بنام اوه

دانلود رمان یک بعلاوه یک

دانلود رمان زندگی مه آلود پریا

دانلود رمان سکوت

دانلود رمان شاه بی بی سرباز

 

9+

نویسنده مطلب: علی میر

علی میرحسینی هستم . 20 سالمه و تقریبا 5 سال پیش تک سایت رو استارت زدم و تا الان با تموم چاله چوله هایی که تو این مسیر داشته داره به راه خودش ادامه میده و امیدوارم تونسته باشم در مسیر فرهنگ و کتابخوانی قدمی حتی کوتاه برداشته باشم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *